Pracuj zdalnie

/

Istnieje wiele ciekawych sposobów na prowadzenie zdalnej pracy, dzięki której można trochę dorobić lub nawet, przy odrobinie szczęścia, utrzymywać się z tego rodzaju pracy.

Pisanie tekstów

Tak zwany copywriting to nic innego jak produkowanie tekstów na potrzeby przeróżnych stron internetowych i firm, a także na potrzeby pozycjonowania stron internetowych. Stawki zależą od tego, jak wartościowy ma być dany tekst. Za 1000 znaków ze spacjami można zarobić od 2 do nawet 25 złotych, więc jeśli jest się naprawdę dobrym w tej pracy, zyski mogą być krociowe i w zupełności wystarczyć do utrzymania się z tego rodzaju zajęcia.

Afiliacja

Programy afiliacyjne, czyli programy partnerskie, to specjalne programy, w ramach których możliwe jest otrzymywanie prowizji za sprzedane produkty i usługi, jeśli nabywca skorzystał z naszego polecenia. Tego typu programy są bardzo dobrze zorganizowane na poziomie podmiotów oferujących towary i usługi. Można nawet liczyć na typowe elektroniczne materiały reklamowe od partnera, na przykład banery internetowe. To, gdzie je zamieścimy i co właściwie z nimi zrobimy to już nasz problem. Możemy je nawet zamieszczać na stronach innych osób, jeśli nie mają one o to pretensji. Jest to interesujące zajęcie z tego względu, że wywołuje tak zwany efekt kuli śniegowej, czyli pozwala zarabiać na treściach umieszczanych dawno temu. Z czasem tych treści jest bardzo dużo i nawet jeśli każda zarabia tylko grosze, sama ich ilość przekłada się na niezły zysk.

Tworzenie stron WWW

Tworzenie stron internetowych to jedno z najczęstszych zajęć copywriterów, które pozwalają na uzyskiwanie dochodu wystarczającego do naprawdę dobrego życia. Co ciekawe, wcale nie potrzeba wielkich umiejętności na tym polu, ponieważ zlecenia oferowane freelancerom w sieci SA zazwyczaj na tyle proste, że można sobie z nimi poradzić przy użyciu ogólno dostępnych narzędzi. Konkurencja też nie jest wielkim problemem, ponieważ zapotrzebowanie na usługi jest gigantyczne.

Zarabianie na facebooku

Portale społecznościowe

Większość osób posiada konta na najważniejszych portalach społecznościowych, więc pierwszy krok już został poczyniony. Stworzenie popularnego konta z wieloma wyświetleniami pozwala zarabiać odrobinę tylko na nich, ale potem zaczynają się różnego rodzaju umowy partnerskie, a to już oznacza konkretne pieniądze.

Sprzedaż ebooków

Kiedyś wydanie książki było czymś wielkim. Dzisiaj każdy może coś napisać i wydać w formie ebooków. Nie musi to być globalny bestseller, by na tym całkiem nieźle zarobić. Tym bardziej, że koszty są minimalne. Więc jeśli znamy się na jakimś temacie lepiej od innych osób lub po prostu mamy do powiedzenia coś ważnego i interesującego, możemy spróbować.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, by napisać dobry kryminał.

Zdalne korepetycje

Warto jest się też przyjrzeć światu korepetycji. Ten rynek w ostatnich latach bardzo ciekawie ewoluuje w kierunku pracy zdalnej. Osoba ucząca się po prostu potrzebuje krótkiej informacji, pomocy, wytłumaczenia danego zagadnienia i wcale nie trzeba się spotykać, by taka usługa została zrealizowana. W zupełności wystarczy kontakt zdalny.