Zarabianie na YouTubie - czy to możliwe?

/

Chyba od czasu do czasu każdy korzysta z serwisu YouTube – a więc największej platformy na której obejrzeć można pliki wideo. Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że ten serwis służy wyłącznie rozrywce, ale znaleźli się ludzie, którzy sprawnie zaczęli na nim zarabiać. Czy wiec zarabianie na tym serwisie jest trudne? Jakie trzeba mieć cechy, by to robić?

Zarabianie na YouTubie a pozycjonowanie

Zarabianie na YouTube to w naszym kraju nadal dość nowy i nieco kontrowersyjny temat. W Stanach Zjednoczonych to nikogo nie dziwi, a najlepsi zarabiają bardzo duże sumy, jednak w Polsce nadal cześć społeczeństw traktuje vlogi jako hobby. Może to również wynikać z tego, że dopiero od nie dawna istnieje możliwość pobierania opłat za publikowanie plików wideo.

Oczywiście nie ma się co łudzić i liczyć na to, że jeden filmik przyniesie miliony zysków. Jeśli jednak ktoś włoży w publikowanie filmików trochę pracy oraz zaangażowania to efekty na pewno się pojawią. Co będzie najważniejsze? Przede wszystkim trzeba stopniowo, konsekwentnie swoją markę budować. Warto być tutaj cierpliwym, trzeba budować silną podstawę i mieć zaufanie u widzów. Jeśli ktoś prowadził wcześniej bloga to trzeba warto poruszać te kwestie, które będą dla odbiorców najważniejsze, tych, którzy wcześniej z bloga korzystali. Jest to ważne nie tylko dlatego, że zachęci się widzów do zaglądania na takie konto, ale dlatego, że docenią to również roboty Googla.

Znajdź swoje mocne strony

Zasada podstawowa jest jedna – nie nagrywa się filmów o niczym. Utwór musi mieć przewodnie myśl i puentę, powinien mieć w sobie coś co zaciekawi odbiorcę. Zacząć trzeba od znalezienia czegoś co autora interesuje. Wtedy zdecydowanie łatwiej będzie dzielić się posiadają wiedzą, gdy będzie się opowiadało o czymś co budzi zainteresowanie. Można zamienić swoje hobby w pracę o na pewno znajdzie się ktoś kto będzie chciał to oglądać. Jeśli wydaje się Wam to niemożliwe to jesteście w błędzie.

Nagrywanie filmów

Dbaj o szczegóły

Zarabianie na YouTube wiąże się z pewnymi standardami jakie kanał musi spełnić. Nie można wrzucać tam filmików nakręconych byle jak i z niską jakością czy słabym dźwiękiem. Jeśli ktoś chce mieć widzów musi również dbać o to, w jakiej formie będą prezentowane materiały. Trzeba dopracować filmik, zadbać od pierwszego odcinka vloga o jakość i jednocześnie nie zarzucać od początku reklamami, trzeba być poznanym jako twórca, który dba o jakość.

Zarabianie na YouTubie a komunikacja

YouTube to tak naprawdę serwis społecznościowy, dlatego powinno się jego użytkowników traktować jako partnerów. Należy reagować na komentarze, podejmować dyskusje, odpowiadać na pytania. W ten sposób buduje się wizerunek i odbiorcy przekazu będą zadowoleni. Ma to duże znaczenie, gdy chodzi o odbiór vloga.

Jak zarabiać na YouTube?

Jeśli udało się zdobyć widzów i przygotowało się ich pod działania reklamowe to będzie można zacząć myśleć o wyświetlaniu reklam. To właśnie na tych reklamach w serwisie się zarabia. Oczywiście najlepiej, gdy reklamy będą dopasowane do treści przygotowanego vloga