Praca w domu – praktyczne wskazówki

/

Przygotuj listę zadań

Gdy ma się listę zadań to na pewno nie będzie marnowania czasu na zastanawianie się co tak naprawdę trzeba zrobić. Wtedy praca będzie mniej efektywna. Trzeba więc wieczorem przygotować zadania, które na drugi dzień będzie się wykonywać. Taka lista może mieć wielką moc i może istotnie ułatwić wykonywania pracy. Dzięki takiej liście możliwe, że łatwiej będzie również wykonać takie rzeczy, których się nie lubi i na które kompletnie nie ma się ochoty.

Najważniejsze rzeczy na początek

Są pewne rzeczy, które będą najważniejsze w trakcie pracy i to właśnie od takich rzeczy będzie trzeba zaczynać swoje działania. Warto przygotować się do tego odpowiednie, również po to, by skupić się na tych rzeczach, które rzeczywiście dla realizowanych zadań będą kluczowe. O ile odpisywać na maile czy ustalać coś z klientami można nawet na zmęczeniu, o tyle niektóre rzeczywiście trudno wykonywać gdy będzie zmęczenie, a rzeczy będą trudne do realizacji, wymagające.

Cele

Jeśli ktoś nie ma zdefiniowanych celów to trudno będzie wykonywać rożne zadania w odpowiedni sposób. Trudno będzie bowiem skupić się na tych najważniejszych rzeczach, które przynosić będą efekty. Warto więc raz na jakiś czas rozważyć sobie co takiego jest ważne i do czego tak naprawdę w ramach wykonywanych zadań chce się dążyć.

Organizacja pracy

Burza mózgów

Brak innych ludzi w miejscu pracy ma swoje zalety, ale może być również problemowe, gdy ma się moment, w którym pojawia się zniechęcenie Podzielenie się z kimś swoja listą zadań czy opisanymi celami może być bardzo istotne, ponieważ dzięki temu będzie się lepiej przygotowanym do wykonywania pracy, będzie można liczyć na to, że ktoś coś ciekawego podpowie.

Odzież robocza

Niektórzy myślą, że jeśli ktoś pracuje w domu to może nic nie robić i ma cały czas wolne. Jednak nie jest tak, nie można sobie siedzieć cały dzień w piżamie. Jeśli ktoś będzie chciał być w pracy efektywnym to powinien ja potraktować poważnie i dlatego również strój roboczy będzie ważny, nie można ignorować tego w co się człowiek ubierze, by pracę wykonywać. Oczywiście nie musi być to elegancki biurowy strój, ale podstawa musi być, trzeba mieć taki strój, w którym nie będzie wstyd otworzyć drzwi.

Planowanie posiłków i organizacja prac domowych

Oczywiście warto samemu sobie w domu gotować, jeśli jednak ktoś chce to dobrze zadbać o dom i chce to sam robić to rzeczywiście będzie warto dobrze sobie to przemyśleć. Trzeba wiedzieć co chce się gotować oraz ile czasu to gotowanie może zając. Wtedy lepiej będzie można sobie to zaplanować i ustalić termin gotowania, tak by nie marnować czasu w dni, gdy będzie wiele pracy do wykonania. Więcej na ten temat możesz przeczytać na JOB

Miejsce pracy

Pracując w domu trzeba sobie przygotować miejsce pracy. Warto mieć przygotowane, zaplanowane domowe biuro, ponieważ wtedy będzie można unikać sytuacji, w której zacznie się zacierać granica między życiem prywatnym a życiem zawodowym. Bez zorganizowania domowego biura prędzej czy później tak się właśnie stanie. Warto również zaplanować sobie godziny, w których będzie sie wykonywać prace, by nie wyszło na to, że w końcu pracuje sie cały dzień z przerwami na domowe obowiązki.