Jak znaleźć pracę online?

/

Chciałbyś pracować w domu i nie tracić czasu na dojazdy? A może chciałbyś mieć dodatkową pracę, aby zarobić na przykład na wakacje? Tak, czy inaczej Internet jest idealnym miejscem do zarabiania pieniędzy. Istnieją badania, które wskazują, że już niedługo większość pracowników będzie zdalnych. Jest to więc bardzo dobry moment na to, aby się przebranżowić i zdążyć przed największym wysypem pracowników. 

Zastanów się co chcesz robić? 

Zastanów się jaką usługę mógłbyś wykonywać dla klientów? Tutaj ważne jest kilka kryteriów. Pierwszym z nich jest oczywiście to, czy znasz się dobrze na jakieś rzeczy. Jeśli ustalisz już na czym dobrze się znasz, następnie przejdź do poszukiwań podobnych firm do Twojej. Zanim jeszcze to zrobisz zastanów się, czy lubisz to robić. Praca w domu jest na tyle ciężka, ze względu na różnego rodzaju pokusy, że nie ma co pakować się w coś, czego nie lubisz robić. Następnie sprawdź czy to jest nisza, czy konkurencja jest duża. Jakie są stawki? Pomyśl ile chciałbyś zarobić. Nie zapomnij o tym, że ze swojej pensji musisz samodzielnie opłacić ZUS oraz podatek dochodowy. Tutaj nie jest już tak kolorowo jak na etacie. Zapisz wszystkie przemyślenia, pomyśl jak możesz się wyróżnić w danej branży. Następne kroki to wymyślenie nazwy i rejestracja firmy. Pamiętaj o stworzeniu strony internetowej, która będzie atrakcyjna dla Twoich klientów. Jeśli nie masz swojego portfolio postaraj się dzielić darmową wiedzą na blogu lub kanale na YouTube. W ten sposób zwiększysz swoje szanse na sukces. 

Ogłoszenia 

Na początku napewno będziesz musiał odpowiadać na ogłoszenia. Jest to trudne i nie przyjemne zajęcie, jednak musisz pozyskać pierwszych klientów. Jeśli masz środki możesz zainwestować w reklamę w internecie, która jest miarodajna. Nie marnuj czasu na ulotki i plakaty. Tego i tak nikt nie czyta. Odpowiadają na ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych, na przykład tutaj: https://pinbook.pl/praca/praca-online/ankiety Pamiętaj o tym, aby być oryginalnym i pokazać jak bardzo zależy Ci na danym zleceniu.