14 prostych pomysłów na udany biznes online cz. II

/

8.Tworzenie specjalistycznego bloga

Jeśli masz lekkie pióro i na jakieś dziedzinie doskonale się znasz to warto będzie to wykorzystać. Wzbogacić się można na własnym blogu. Jego uruchomienie nie będzie żadnym problemem, nie trzeba mieć umiejętności technicznych ani komputerowych. Jedyne co ważne to trzeba wiedzieć o czym będzie się pisać. Z biegiem czasu grupa odbiorców będzie się zwiększać i będzie można zyskiwać na tym np. wprowadzając na taki blog reklamy, będzie można nawiązywać również współpracę z firmami w ramach programów partnerskich.

9. Pisanie

Jeśli prowadzenie bloga wydaje się przytłaczające to pasję do pisania będzie można realizować również przygotowując treści dla innych. Będzie można między innymi przygotowywać teksty jakie będą publikowane na innych stronach, firmowych blogach. Jest wiele serwisów, gdzie można swoje usługi zaoferować i skorzystać z możliwości zarabiania na tym właśnie.

10. Wirtualna asystentka

Praktycznie każda mała firma potrzebuje pomocy w prowadzeniu codziennych spraw, ale nie zawsze będzie ją stać na zatrudnienie osoby w pełnym czasowym wymiarze. Wirtualny asystent to fajne rozwiązanie zarówno dla osoby, która szuka pracy jak i dla firmy, która chce mieć kogoś do administracyjnej pomocy. Wirtualny asystent może swoje zadania wykonywać zdalnie jeśli tylko będzie miał dostęp do sieci.

Zarabianie na zdjęciach

11. Sprzedaż zdjęć

Jeśli jesteś pasjonatem robienia zdjęć i masz smykałkę do robienia dobrych fotografii to będzie można to właśnie wykorzystać. Istnieją specjalne strony, gdzie będzie można swoje fotografie umieszczać i zarabiać następnie na sprzedaży takich właśnie zdjęć. Będzie to szansa na budowanie dochodu pasywnego.

12. YouTuber

Jeśli ktoś ma dobry pomysł na nagrywanie filmików i będzie w stanie zainteresować sobie setki tysięcy fanów to może zarabiać na tym nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Do tego jednak trzeba mieć intuicje, charyzmę i pomysł na przygotowanie dobrych filmików, które rzeczywiście będą innych interesować i będą chętnie oglądane.

13. Własna aplikacja

Aplikacje mobilne są bardziej popularne niż kiedykolwiek do tej pory. Ludzie są również w stanie zapłacić coraz więcej by można było organizować sobie życie lepiej właśnie za pomocą smartfonów. Jeśli więc ktoś ma pomysł na dobrą aplikację a jednocześnie ma również należytą wiedze w zakresie kodowania to będzie można to właśnie wykorzystać i przygotować swoją aplikację, którą potem będzie można sprzedawać.

14. Marketing afiliacyjny

Współpraca z jakimś serwisem afiliacyjnym to coraz bardziej popularny sposób w zakresie marketingu internetowego. W tym zakresie reklamodawca deleguje wykonanie działań marketingowych niezależnym partnerom, którzy za wykonane zadania będą następnie otrzymywać wynagrodzenia w postaci prowizji od sprzedawanych produktów. Nie ma więc konieczności posiadania swoich produktów do sprzedaży, ale będzie otrzymywać się prowizję za sprzedaż produktów, które należą do innego podmiotu, to na pewno dobra opcja na początek działalności w zakresie sprzedaży.